Україна, м. Київ

вул.I.Франко 25/40, оф. 2

+38(044) 592-05-75

+38(050) 405-03-47

Робота для лікарів у Британії. Лікарська практика.


Більшість лікарів у Великобританії працюють у системі лікарень, сімейних медичних центрів, або державної медицини; деякі находять роботу при університетах, навчаючи студентів, або виконуючи наукове дослідження. Між університетами та лікарнями існує тісна співпраця.
    Медична підготовка в Великобританії покликана задовольняти потреби Національної системи Охорони Здоров'я та може відрізнятись від подібних систем в інших країнах за тривалістю та структурою. В даний час ця структура значною мірою зазнає змін.


Спеціальна підготовка


    Спеціальна підготовка ділиться на дві частини – загально-професійну та базову спеціальну. Під час проходження навчання лікарі проходять навчання в системі NHS .
    При отриманні повної реєстрації лікарі стають SHO (див.глосарій). Це звання, надається зазвичай, на два-три роки, та є одним із ступенів загальної професійної підготовки. І в цей час здійснюється підготовка до вступних екзаменів у різні королівські коледжі, згідно спеціалізації. Це звичайна умова для просування на більш високу ступінь, яка називається specialist registrar (SpR)grade. Програми підготовки для ступенів розрізняються в залежності від спеціальності. Ця підготовка триває від 4 до 6 років.
    Під час спеціалізованої підготовки, всі лікарі запрошуються на наукові програми для розуміння методології, наукового дослідження. Деякі отримують дипломи, або ступені, та це не є обов'язковою умовою більш високої посади. Відповідний коледж вирішує, чи зараховувати час, витрачений на дослідження, на користь спеціалізованої підготовки.


Консультанти


    Не навчальна та найвища посада в градації лікарень. Консультанти несуть повну відповідальність за своїх пацієнтів, а також підготовку та навчальну опіку над лікарями нижчої посади. За законом кожен, хто посідає на таку посаду, повинен мати реєстрацію в спеціальному реєстрі Медичної Ради ( GMC )


Постійна професійна підготовка (CPD)


    Постійна профпідготовка – це процес постійного підвищення кваліфікації для підтримки професійних знань у відповідності до останніх досягнень науки.


З чого починати?


Реєстрація


    До того, як Ви зможете працювати в клініці Великобританії, чи виписувати рецепти, Вам необхідно отримати медичну реєстрацію. Процес отримання реєстрації має відмінності для закордонних спеціалістів.


Існує чотири різних види реєстрації:


  •  Умовна
  •  Обмежена
  •  Повна
  •  Спеціальна


    Умовна реєстрація надається лікарям, які отримали освіту у Великобританії та пропрацювали один рік після закінчення університету перед отриманням повної реєстрації
    Обмежена реєстрація надає право іноземним лікарям працювати в системі NHS. На навчальних постах (PRHO, SHO, GP registrar (England only) , specialist registrar).
    В найближчий час, тимчасова реєстрація буде відмінена, після чого лікарі із-за кордону будуть отримувати повну, або ж часткову реєстрацію.
    Повна реєстрація надає право працювати на будь-якій посаді NHS без нагляду, як в державному, так і приватному секторі.

 

Медична ліцензія на право займатися медичною практикою


    Медична Рада зміняє систему реєстрації для лікарів. На даний час кожний лікар, який має право практикувати у Великобританії, заноситься до медичного реєстру. Ця система видозмінюється, кожен лікар, внесений до такого реєстру, отримує медичну ліцензію.
    Ліцензія буде мати загальний характер, без зазначення спеціалізації. Також, вона не буде мати обмежень, чи умов. Будь-які обмеження, чи умовності будуть вноситись до реєстру, що має місце на даний момент.


Реєстрація для лікарів з країн, що не є членами Євросоюзу


    Лікарі, кваліфікація яких занесена до списку визнаних медичних шкіл WHO , мають право на реєстрацію в Медичній Раді. Для цього необхідно продемонструвати об'єктивні докази про те, що лікар володіє необхідними знаннями та навичками для роботи в системі Охорони Здоров'я Великобританії. Лікар повинен мати необхідну первинну кваліфікацію, а також медичний досвід, або закінчену інтернатуру не менше, ніж 12 місяців. Також звичайно необхідне успішне складання двох тестів: мовного ( IELTS ) та загальномедичного ( PLAB ).
    Спочатку, лікарі отримують обмежену реєстрацію на 12-18 місяців, яка в подальшому відновлюється. Обмежена реєстрація може відновлюватися протягом 5 років. Однак, в той же час, існує можливість подати заявку на отримання повної реєстрації. Для цього необхідною умовою є мінімум 12 місяців роботи в якості SHO , або registrar .


Альтернативний шлях отримання медичної реєстрації


    Отримання реєстрації без складання медичного іспиту, можливе за одним із чотирьох, наведених нижче варіантів:


1. Для лікарів, які отримали можливість післякваліфікаційного навчання в одному із королівських коледжів.
2. Для лікарів, які склали базовий екзамен за спеціальністю із задовільним результатом, відповідний медичний інститут за спеціальністю. (наприклад, 1-2 екзамену MRCP )
3. Для лікарів, які отримали посаду specialist registrar .
4. Для лікарів, що претендують на спеціалізовану реєстрацію за рекомендацією відповідного комітету з питань спеціалізованого навчання на базі кваліфікації, отриманої за кордоном.


    Специфіка роботи іноземних лікарів включає в себе часті практики та спеціалізації в різноманітних клініках світу. Кожен лікар знає, що одна і та ж маніпуляція проводиться по-різному, не тільки в різних державах, але і в сусідніх клініках. Різний підхід до діагностики та інтерпретації аналізів, призначення лікування та ведення хворого, робить необхідним постійний обмін знаннями та досвідом.
    В наш час, неможливо стати лікарем світового рівня без знання Європейської та Британської медицини, зокрема. Не важливо, в якій спеціальності Ви працюєте, 2-4 тижні стажування в англійській лікарні допоможуть Вам не тільки дізнатись про нові методики лікування, познайомитись з колегами, але і інтегруватися в світову систему охорони здоров'я.


    Стажування в Британії – це великий крок вперед за кар'єрними сходами, нові пацієнти та їх вдячність, знання, які Ви можете передати своїм колегам. І не важливо, яким рівнем знань англійської мови Ви володієте, лікар завжди зрозуміє лікаря. Британські лікарні пропонують практику, яка називається „ Attachment doctor ”.


    Друга пропозиція британських клінік: Ви можете приїхати на роботу як лікар із отриманням заробітної плати.
    Корисна порада: Для того, щоб працювати лікарем у Великобританії, іноземні лікарі зобов'язані отримати ліцензію. Радимо Вам не довіряти компаніям, які пропонують найти Вам роботу у Великобританії, без попереднього отримання ліцензії.
    Для отримання ліцензії дуже важливо, правильно подати документи та пройти первинну реєстрацію. На цьому етапі вирішується, чи необхідно здавати екзамен, та ступінь, яку Вам присудять. Ми допоможемо Вам у цьому.


Після цього можливі два варіанти:


1. Ваш досвід визнали та дали дозвіл на роботу (заробітна плата 48000 фунтів в рік). В цьому випадку Вам залишиться скласти тест IELTS (дивіться наш спеціальний розділ по тестах.)
2. Вам призначили проходження іспиту. В цьому випадку, Ви складаєте IETLS та PLAB (дивіться наш спеціальний розділ)


Ми готові допомогти Вам на будь-якому етапі та відповісти на всі Ваші запитання. Бажаємо успіху!

 

Глосарій деяких термінів
    CONSULTANT – Найвища посада в системі охорони здоров'я, він несе відповідальність за роботу підпорядкованих йому колег.
    CPD / CME – Постійне підвищення кваліфікації, постійна медична освіта.
    EEA – Европейський Союз, складаеться з 25 країн ( Austria , Belgium , Cyprus , Czech Republic , Denmark , Estonia , Finland , France , Germany , Greece , Hungary , Ireland , Italy , Latvia , Lithuania , Luxemburg , Malta , the Netherlands , Poland , Portugal , Slovakia , Slovenia , Spain , Sweden and the United Kingdom ) – Iceland , Liechtenstein and Norway. GMS – ( Медична Рада ) – регулюючий та ліцензуючий орган для спеціалістів медичних професій.
    GP – Сімейний лікар-терапевт. Все населення Великобританії має реєстрацію у сімейного лікаря.
    IETLS – Мовний тест, частина процесу реєстрації в Медичній Раді.
    NHS – Державна система охорони здоров'я Великобританії
    PLAB test – Іспит, що перевіряє медичну компетенцію та мовні знання за спеціальністю, використовується в процесі реєстрації в Медичній Раді
    PRHO – Посада лікаря, який завершив свою базову медичну освіту і пропрацював протягом року з умовною реєстрацією до отримання повної реєстрації, Royal College Королівський Коледж, окремі комісії, відповідальні за спеціалізовані освіти у Великобританії.
    SHO – Старший медичний пост з повною реєстрацією, лікар який пройшов спеціальну підготовку
    SpR – Старший медичний пост вищий за SHO , лікар з повною реєстрацією, який пройшов вищу спеціалізацію
    WHO – Світова Організація Охорони Здоров'я, яка займається питаннями охорони здоров'я.

 

 

NES - Детальна інформація + Аплікаційна форма