Україна, м. Київ

вул.I.Франко 25/40, оф. 2

+38(044) 592-05-75

+38(050) 405-03-47

Ми пропонуємо Вашій увазі розроблену програму по залученню іноземних лікарів на український ринок. Мета даної програми – приваблення на територію України кваліфікованих спеціалістів у медичній сфері, що дозволить підвищити якість послуг для населення.
Також, головним завданням є допомога іноземним громадянам – спеціалістам у оформленні свого статусу на території України та створення праових підстав для своєї професійної діяльності.

Програма по підтвердження кваліфікаційного рівня іноземних лікарів на території України складається з наступних етапів:

 • НОСТРИФІКАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ ПРО ОСВІТУ.

Нострифікація - це процедура визнання документів іноземних держав про вищу і післявузівську професійну освіту, тобто підтвердження органами державної влади законної сили цих документів на території Україні.

 

Для нострифікації документів необхідні:

 

1. Заява для здійснення процедури визнання.(ЗАВАНТАЖИТИ)

2. Згоду на використання (перевірку) персональних даних.(ЗАВАНТАЖИТИ)

3. Нотаріально завірену копію легалізованого іноземного документа про освіту.

4. Нотаріально завірену копію легалізованого додатка до іноземного документа про освіту, скріплену з нотаріально завіреним перекладом на українську мову.

Якщо додаток до іноземного документа про освіту видано російською мовою, його переклад робити не потрібно. Але надати нотаріально завірену копію цього документа необхідно обов'язково.

5. Копії документів про попередню вищу або професійну освіту (при наявності такої).

6. Копію документа, що посвідчує особу заявника і / або власника іноземного документа про освіту.

7. Копію документа про зміну прізвища власника іноземного документа про освіту (при наявності такого).

8. Довіреність (в разі подачі пакета документів іншою особою).(ЗАВАНТАЖИТИ)

9. Копію запрошення (особам, які отримали запрошення на навчання від ВНЗ України).

10. Документ про оплату за адміністративну послугу або копію документа, що підтверджує право на звільнення від оплати.(ЗАВАНТАЖИТИ)

У випадку, якщо планується прискорена процедура визнання, то додатково подається довідка з університету (оригінал та завірена копія), в якому був отриманий документ про видачу цього документа. У довідці має бути інформація:

- Кому виданий документ.

- Ким виданий документ.

- Який документ був складений.

- Дата видачі документа.

- Номер довідки.

 

Вартість прискореної процедури:

- Офіційний платіж - 3200 грн.

- Послуги компанії по супроводженню - 1 600 грн.

 

Термін: до 14 робочих днів. • ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ МОЗ НА ЗДІЙСНЕННЯ МЕДИЧНОЇ ПРАКТИКИ.

Після успішного проходження нострифікації необхідно звернутися до департаменту кадрової політики. Особа, яка бажає проводити медичну практику на території Україні, подає заяву (лікарі та провізори - в МОЗ, середній медперсонал - в обласні управління охорони здоров'я), до якого додається:

 • довідка про визнання диплому (надається в результаті нострифікації);
 • диплом;
 • сертифікат спеціаліста;
 • документ, що підтверджує стаж роботи (як правило, це трудова книжка - для країн, де трудові книжки не ведуться, можна надати інші документи, що підтверджують місце роботи заявника, наприклад копії контрактів, накази про призначення на посаду і т.д.);
 • ідентифікаційний код, отриманий в Україні;
 •  копії всіх документів про подальшу освіту, включаючи курси підвищення кваліфікації, сертифікати тощо, контракти на роботу і т.п..

Крім цього за результатами заяви часто призначаються додаткові умови отримання дозволу на медичну практику – наприклад: стажування, інтернатура, курси спеціалізації, легалізація категорії тощо. Тривалість кожної з процедур визначається фахівцями Міністерства залежно від рівня освіти та кваліфікації.

Вартість супроводження отримання дозволу МОЗ – від 8 000 грн.

 • ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ.

Заяву на отримання дозволу на працевлаштування іноземця подається безпосередньо тим підприємством, до якого такий іноземець буде залучений.
Для отримання дозволу на використання праці іноземця роботодавець зобов’язаний подати до відповідного центру зайнятості наступні документи:

 • заяву;
 • дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
 • обґрунтування доцільності використання праці іноземця і можливості створення для нього відповідних умов для перебування і роботи;
 • документ (наказ, витяг з протоколу, доручення тощо), оформлений в установленому порядку, який посвідчує право особи представляти інтереси роботодавця у центрі зайнятості;
 • довідку органу державної податкової служби про сплату роботодавцем податків та зборів (обов’язкових платежів);
 • довідку центру зайнятості про відсутність у роботодавця заборгованості перед Фондом;
 • квитанцію про внесення плати за розгляд заяви;
 • копію проекту трудового договору (контракту), засвідчену роботодавцем;
 • довідку, скріплену печаткою та завірену підписом роботодавця (у разі наявності на підприємстві режимно-секретного органу - також підписану його керівником), про те, що робоче місце або посада, на яких використовуватиметься праця іноземця, відповідно до законодавства не пов’язані з належністю до громадянства України і не потребують надання допуску до державної таємниці;
 • довідку органу міграційної служби про відсутність (наявність) судимості у іноземця, який на момент оформлення дозволу перебуває на території України;
 • довідку уповноваженого органу країни походження (перебування) про те, що іноземець, який на момент оформлення дозволу перебуває за межами України, не відбуває покарання за скоєння злочину та не перебуває під слідством;
 • копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію роботодавця, засвідчені в установленому порядку;
 • копії документів про освіту або кваліфікацію іноземця;
 • копії сторінок паспортного документа іноземця, що містять основні ідентифікаційні дані.

Отримання дозволу на використання праці іноземця є підставою для отримання іноземцем візи відповідного типу, реєстрації місця тимчасового проживання в Україні та оформлення посвідки на тимчасове проживання на строк дії дозволу.

Вартість супроводження отримання дозволу на працевлаштування визначається за домовленістю сторін.

Детальну інформацію уточнюйте по тел:

Тел: (067) 121-16-94
Тел: (044) 592-05-75

info@medicalcouncilukraine.org